Przyspieszony rytm idio-komorowy

Znalezione obrazy dla zapytania Przyspieszony rytm idio-komorowyW dysfunkcji węzła AV można zauważyć idio-komorowe rytmy ucieczki (IVR), zwykle z częstością rytmu serca od 30 do 40 uderzeń na minutę (bpm), a IVR jest definiowany przez obecność trzech lub więcej monomorficznych pobudzeń komorowych. Jeśli częstość akcji serca w przypadku IVR przekracza częstość rytmu serca rytmu zatokowego, jest to znane jako przyspieszony rytm idio-komorowy (AIVR).

AIVR może być łagodną arytmią, zazwyczaj występującą u młodych pacjentów, ale może objawiać się w kilku różnych scenariuszach klinicznych. AIVR występuje z powodu zwiększonego napięcia błędnego i zmniejszonego napięcia sympatycznego i jest powszechnie obserwowany u sportowców. Jednak AIVR może również być związany z podstawową chorobą serca, w tym z kardiomiopatią i chorobą niedokrwienną serca. Widać to również w ciąży.

Jeśli wykryje się AIVR u załogi samolotu, należy wykluczyć chorobę podstawową. Badanie może obejmować zwykle zakres echokardiografii, EKG wysiłkowe i monitorowanie holterowskie, podczas gdy w niektórych przypadkach może być właściwe wykonanie rezonansu magnetycznego serca. Jeśli nie stwierdzono podstawowej etiologii, interwencja terapeutyczna i ograniczenia lotów nie są wskazane.
[hasła pokrewne: justfit, kapsuła tychy, body space tychy ]